P1070924Już powoli staje się tradycją w Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach patriotyczne śpiewanie w święto Odzyskania Niepodległości. Trzeci raz mury szkoły usłyszały chóralnie śpiewane przez wszystkich uczniów pieśni i piosenki o wojence, o komendancie, o szarej piechocie. Wydaje się, że uczniowie śpiewają z roku na rok i lepiej i głośniej. I również tradycyjnie, na zakończenie, odśpiewano „Żeby Polska była Polską” – pieśń, która wzbudza chyba największy entuzjazm wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku odbył się również konkurs na najładniejszy strój patriotyczny. W tajnym głosowaniu nauczyciele wybrali zwycięzców: w kategorii klas młodszych: Julię Zubrzycką, Wiktorię Sępek i Weronikę Kajpust, w kategorii klas starszych: Agnieszkę Drwal, Gabrysię Miękinę i Mikołaja Cygana.

W ten sposób, jak podkreślił to Pan Dyrektor w swoim przemówieniu, radośnie rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości, gdyż tak doniosłą rocznicę w naszej szkole celebrować będziemy przez cały rok.

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.