Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

19 października 2017 r. w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe oraz znaki drogowe, udali się na spacer ulicami naszej miejscowości. Swoje kroki skierowali w stronę kościoła parafialnego.

Wspólny pochód miał na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócenie uwagi użytkownikom dróg, jak ważnym elementem ubioru są elementy odblaskowe. Nasza akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i zachwyt nie tylko napotykanych na drodze przechodniów. Przejeżdżający kierowcy pojazdów, a także mieszkańcy miejscowości z zainteresowaniem spoglądali w kierunku barwnego i głośnego korowodu, gdyż każda klasa wykrzykiwała hasła zachęcające do kulturalnego zachowania się na drodze i noszenia odblasków.

Warto nadmienić, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych – taki zapis zawiera znowelizowana ustawa „Prawo o ruchu drogowym”.

Odblaskowa lekcja bezpiecznego korzystania z dróg w porze jesienno-zimowej uświadamiająca konieczność noszenia elementów odblaskowych na długo pozostanie w naszej pamięci.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.