Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W dniu 25 października 2017 r. uczniowie klas III i VI szkoły podstawowej wyjechali na wycieczkę autokarową do Rzeszowa.

Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spaceru ulicami miasta. W pierwszej kolejności udaliśmy się pod przyciągający uwagę przybywających turystów swoją unikalnością Ratusz, znajdujący się na rzeszowskim Rynku. Tu również znajduje się zabytkowa studnia, wybudowana prawdopodobnie na przełomie XVI i XVII wieku. Obiekt odkryty przypadkiem jest wizytówką Rzeszowa, znakiem rozpoznawczym miasta, a od wielu atrakcją turystyczną i charakterystycznym miejscem spotkań rzeszowian. Studnia o początkowej głębokości ok. 15 metrów służyła niegdyś jako źródło wody pitnej dla mieszkańców.

Kolejną atrakcją miasta którą obejrzeliśmy, był wysoki na 38 metrów Pomnik Czynu Rewolucyjnego usytuowany w centrum miasta.

Obiektem naszych zainteresowań była też Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do świątyni wybudowanej w stylu renesansowym i barokowym z rokokowymi zdobieniami, bezpośrednio przylega dom zakonny OO. Bernardynów z Ogrodami Bernardyńskimi. Do tej oazy spokoju i modlitwy, wśród zieleni i pięknie urządzonej małej architektury znajdującej się w centrum miasta, nieopodal Urzędu Wojewódzkiego, warto choć na chwilę wejść, usiąść, przyklęknąć czy choćby odpocząć przed kolejnymi punktami zwiedzania miasta.

Największą atrakcją i celem wycieczki był Park Trampolin „Happy Jump”. Ten pierwszy na Podkarpaciu obiekt sportowo-rekreacyjny, przeznaczony dla osób w każdym wieku, był źródłem świetnej zabawy i pozwolił dzieciom na przeżycie niezwykłych i niezapomnianych chwil.

Wycieczkę zorganizowali i nad bezpieczeństwem dzieci czuwali – p. Aldona Jachym, p. Ryszard Jachym oraz p. Marzena Cichoń. 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.