Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

26 października 2017 r. uczniowie kl. VII wyjechali do kina „Millenium” w Tarnowie na przepiękny i wzruszający film pt. „Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata.

Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Oglądając z uwagą film poznaliśmy bliżej sylwetkę niesamowitej osoby, Świętego jakiego nie znamy – wizjonera, który realizując swoją misję przekraczał granice nie tylko kontynentów, ale i ludzkich ograniczeń. Człowieka, który inspirował i wyznaczał nowe trendy, a jego odwaga, wiara i poświęcenie czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Udział w pokazie filmu był to dla nas wspaniałą lekcją, która choć nie odbyła się w murach szkoły, dostarczyła wieluchwil wzruszenia i refleksji.

Opiekę nad młodzieżą w czasie wyjazdu sprawowali: p. Joanna Hałgas i p. Ryszard Jachym.

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.