8 grudnia 2017 r. uczniowie SP w Starych Żukowicach uczestniczyli w wykładzie z cyklu "Tarnowski Piątek Chemiczny". Wykład miał miejsce w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Dr Krzysztof Kleszcz wygłosił wykład dla uczniów szkół podstawowych nt „Metale – niezwykłe pierwiastki”. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji o pospolitych metalach, takich jak miedź czy żelazo. Jednocześnie zostali zapoznani z  metalami o niezwykłych właściwościach, które pływają po wodzie, zapalają się na powietrzu czy topią w dłoniach.

Słowa wykładowcy były potwierdzane niezwykłymi doświadczeniami, które  przeprowadzali studenci.

Wykład skończył się testem sprawdzającym zdobytą wiedzę podczas wykładu. Spośród około 150 uczestników wykładu wylosowano 5, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi. Wśród nagrodzonych była nasza koleżanka Amelia Jaworska.

Po wykładzie uczniowie odwiedzili pracownię laboratoryjną, gdzie zobaczyli profesjonalne wyposażenie i sprzęt laboratoryjny, którego używa się m.in. do rozdzielania mieszanin.

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.