W dniu 10.012018 grupa uczniów uczestnicząca w projekcie „Przyszły przedsiębiorca z Gminy Lisia Góra” wzięła udział w zajęciach w Oddziale Okręgowym  NBP w Krakowie. Pracownicy NBP przybliżyli młodzieży następujące tematy:

1.Rola i  zadania NBP.

2.Zabezpieczenia polskich banknotów.

3. Monety kolekcjonerskie.

Tak ważne zagadnienia były przeplecione krótkimi filmikami oraz wspólnym wyszukiwaniem znaków zabezpieczających polskie banknoty powszechnego obiegu oraz obejrzeniem kolekcji monet.

Uczniowie dowiedzieli się co należy uczynić ze zniszczonymi banknotami, poznali zasady zwrotów banknotów oraz wzbogacili się o wiedzę na temat tajemniczej substancję, z której produkowane są banknoty.

Podczas zajęć w Oddziale Okręgowym NBP w Krakowie uczniowie otrzymali zaproszenie na dni otwarte NBP do Krakowa, ale również pracownicy NBP wskazali na Warszawę, gdzie znajduje się Wytwórnia Papierów Wartościowych i Mennica oraz Centrum Pieniądza.

Każdy z uczestników otrzymał na zakończenie bardzo wartościowy upominek w postaci plakietki z informacją o zabezpieczeniach banknotów, aby nie stać się właścicielem falsyfikatów. Uczniowie skorzystali również z okazji zakupu monet kolekcjonerskich emitowanych przez NBP.

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.