Uczniowie realizujący projekt „Przyszły przedsiębiorca z Gminy Lisia Góra” zagrali w planszową ekonomiczną grę symulacyjną o początkach przemysłu naftowego w Galicji - Oil City.

Każdy z uczniów wcielił się w postaci dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców: inżyniera, ziemianina, zarządcy lub kupca. Uczniowie działali w trzyosobowych spółkach.

Podczas gry kupowali działki, zatrudniali wiertaczy, rozbudowywali infrastrukturę, oraz prowadzili wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami : naftą, gazem ziemnym i woskiem.

Firmy, które prowadzili uczniowie miały przed sobą nie lada wyzwanie, aby swoje zyski wypracować podczas gwałtownie zmieniających się cen surowców. Dodatkowo musieli zaplanować rozwój własnych firm i nawiązać współpracę z innymi spółkami.

Gra wywołała ogromne emocje związane z podejmowaniem ważnych decyzji biznesowych przekładających się na burzliwe finansowe transakcje.

Każda z grup radziła sobie z wyzwaniem biznesowym rewelacyjnie, pomimo ogromnej konkurencji sąsiadujących spółek. Zwycięzca był jednak jeden.

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.