W dniu 6.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach odbył się  międzyszkolny etap Konkursu Chemicznego MOC NAUKI, którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań chemią.

W konkursie udział wzięli uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym konkursu chemicznego, który odbył się w styczniu w następujących szkołach:  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brniu, Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej oraz Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach.

Etap konkursu międzyszkolnego składał się nie tylko z części teoretycznej, ale i praktycznej.

Uczestnicy konkursu, których było 12, zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi poziom zastosowania wiedzy chemicznej do rozwiązywania zadań problemowych oraz  wykonania modelu atomu.

Rywalizacje konkursowe były przeplatane pokazem ciekawych doświadczeń chemicznych, wykonywanych  przez uczniów klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach.

Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

miejsce I : Błażej Bezak (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brniu)

miejsce II :Paweł Bomba  (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brniu)

miejsce III : Michał Taraszka(Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brniu)

Organizatorem konkursu był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach pan Zbigniew Kuta , a o stroną merytoryczno-dydaktyczną konkursu zadbała pani Grażyna Armatys – nauczyciel chemii.

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY zaangażowania i pięknej postawyprzyjacielskiej rywalizacji, w której sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności  chemiczne.