Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W dniu 12 marca Teatr Lalek „Krakus” w spektaklu lalkowym „Przydrożna kapliczka czyli o tym jak Szewc z Młynarzem Pana Jezusa gościli” przypomnieli opowieść o wierze, nadziei i pokorze, ale także o pysze, zachłanności, głupocie. O karze i o nagrodzie, nawet dla grzesznika, jeśli zrozumie własne błędy i poprosi o przebaczenie.

 

Była to lekcja o miłosierdziu, gdzie świat wartości materialnych zderzył się ze światem duchowym. Te proste treści bliskie każdemu człowiekowi skłoniły nas do zadumy bez względu na wiek. Przesłanie utworu bazującego na dramacie „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej zawiera się w słowach „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II). W okresie Wielkiego Postu była to dobra lekcja dla każdego z nas. Dziękujemy aktorom-lalkarzom za przypomnienie tych ważnych prawd.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.