Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ogłosił w 2011 roku Sejm w hołdzie "bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu państwa polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu" - jak napisano w ustawie.

5 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Apel przygotowali uczniowie klasy siódmej oraz klasy drugiej gimnazjalnej. Podczas spotkania młodzież przybliżyła zebranym postać rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Danuty Siedzikówny „Inki” . W  spotkaniu uczestniczyli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły.