Uczniowie klasy 6

WYRÓŻNIENI

w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego

Mistrz Recyklingu Maks Porządkuje Odpady”

Jury konkursowe obradujące w Warszawie nagrodziło 13 ekozespołów z całej Polski, wśród nich ekozespół ze Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach.

Uczniowie klasy 6 ( Weronika, Wiktoria, Agnieszka, Paulina, Kinga, Hubert, Jakub, Patryk, Kamil, Marcin, Michał) w bieżącym roku szkolnym stworzyli ekozespół, który wziął udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks Porządkuje Odpady”.

Ekozespół ze Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach wypełnił wszystkie zadania konkursowe, do których należało:

- odpowiedzenie na 5 pytań otwartych w formie prac plastycznych, prac w technice recycl-ART., gier edukacyjnych itp.

- odpowiedzenie na 10 pytań zamkniętych,

- zagranie w pierwszej ogólnopolskiej Lidze Elektrorecyklingu,

- uczestniczenie w zajęciach przeprowadzonych zgodnie z konkursowym scenariuszem.

Kilkumiesięczna praca uczniów została dostrzeżona i doceniona przez komisję konkursową w Warszawie, która przyznała wyróżnienie uczniom klasy 6 Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach „za wdrożenie bardzo ciekawych pomysłów na interaktywne i proste narzędzia edukacyjne, które trzeba wziąć do ręki, aby rozwiązać zadania konkursowe i w interesujący sposób dowiedzieć się jak oddzielić metale żelazne i nieżelazne,  odkryć eksponaty ekogalerii objazdowej ukryte w makiecie autobusu oraz skorzystać z zestawu do gry w karty na temat korzyści i strat wynikających z wykorzystania aluminium”.

Zapraszamy do :

àzapoznania się z wynikami konkursu :

àoraz obejrzenia foto-galerii.

GRATULUJEMY

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.