22. maja uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Krakowa. Jako pierwszą atrakcję zaplanowano dla nich prawie dwugodzinny pobyt w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema gdzie dziweczynki i chłopcy mieli okazję eksperymentować i badać zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Pod okiem instruktora wykonywali doświadczenia i starali się zrozumieć zasady rządzące otaczającym nas światem.
Nastepnie uczestnicy wycieczki przejechali do krakowskiego Zoo, gdzie mogli zobaczyc i poznać zwyczaje zwierząt, tych popularnych i znanych jak również tych egzotycznych. Najwieksze zainteresowanie wzbudziły pngwiny, żyrafy i oczywiście słonie. Ale również duże wrażenie robiły wielki dzikie koty , węże w terrarium czy kolorowe, egzotyczne ryby.
Posiliwszy się nieco uczniowie przejechali w stronę Starego Miasta, odbyli spacer Bulwarami Wiślanymi, obejrzeli zamek na wawelskim wzgórzu, smoka wawelskiego ziejącego ogniem, po czym nastapiła ostatnia atrakcja - wizyta w fabryce cukierków. Każdy z uczestników miał okazje obserwować sposób wykonania cukierków i lizaków a następnie samemu zrobić własny lizak.Była to dla nich niesamowita atrakcja.
Wrócili do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych umiejętności.