W ostatnim tygodniu czerwca w naszej szkole zorganizowano półkolonię letnią. Z tej propozycji wakacyjnego wypoczynku skorzystało 30 dzieci z klas 1-5. Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak aby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie.

Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK gdzie udali się w podróż solnym szlakiem. Dzieci poznały fascynujacą historię średniowiecznych kupców, poszukiwały zaginionych skarbów, szukały właściwej drogi w labiryncie podziemnych korytarzy. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową grę planszową. Uczniowie mieli również okazję podziwiać zwierzęta w mini zoo.

Kolejny dzień również przyniósł wiele atrakcji. Uczniowie bawili sie na wewnętrznym placu zabaw FIGLE MIGLE w Tarnowie wyposażonym m.in. w uwielbiany przez dzieci suchy basen z kulkami oraz zjeżdżalniami i torami przeszkód. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy uczniowie udali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Tam dzieci miały możliwość zobaczyć sprzęt służący do gaszenia pożarów i ratowania poszkodowanych z wypadków. Uczniowie brali też udział w projekcji filmu na temat właściwego zachowania się podczas pożaru w domu czy w lesie. Dzień był pełen zabaw, ale również wartościowych treści edukacyjnych.

Trzeciego dnia półkolonii uczniowie udali się na wycieczkę do Sandomierza. Wycieczkę rozpoczęto od Rynku, a następnie wszyscy udali sie na wyprawę lochami sandomierskimi. Pani przewodnik zapoznała dzieci z legendą związaną z powstaniem lochów i bardzo ciekawie opowiadała o historii Sandomierza. Nastepnie udano sie sie na Bramę Opatowską skąd uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta. Kolejną atrakcją Sandomierza było przejście wąwozem Świetej Królowej Jadwigii. Zanim jednak uczniowie tam dotarli przeszli przez "Ucho Igielne" i podziwiali pierścień wykonany z krzemienia pasiastego.

Dzień czwarty dzieci spędziły w sportowych nastrojach. Dzień rozpoczął się od zajęć na hali sportowej TOSiR w Tarnowie gdzie uczniowie próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej i na zajęciach karate. Niektórym udało sie wspiąć na sam szczyt. Po zmaganiach sportowych uczniowie udali się do Parku Strzeleckiego gdzie spedzili czas na zabawach na placu zabaw.

Ostatni dzień półkolonii - piątek to wyjazd do Oleśnicy - miejscowości gdzie dzieci podziwiały XIII wieczną Wieżycę i brały udział w przygotowaniu i realizacji spoktaklu o "Księciu Kubusiu i Smoczku Żarłoczku". Przy tej okazji dzieci poznawały zwyczaje, a także ubrania i narzędzia którymi się posługiwano w dawnych czasach. Po wizycie na Wieżycy, uczniowie pojechali do MUZEUM DROGOWNICTWA w Szczucinie. Mieli tam okazję dowiedzieć się jak kiedyś budowano drogi i mosty i jak to wygląda obecnie oraz mogli zobaczyć sprzety i maszyny używane w drogownictwie.

Półkolonie okazały się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił.