Dzień 9 października, klasa 5, spędziła w najmniejszym parku narodowym Polski - Ojcowskim Parku Narodowy. Park zlokalizowany jest w regionie nazywanym jurą krakowsko-częstochowską z pięknymi wapieniami. Symbolem parku jest nietoperz.

Na trasie zwiedzania tego dnia znalazły się:

- Grota Łokietka w Ojcowie - jaskinia znajdująca się na Górze Chełmowej,

- Ostańce w Ojcowie : Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Brama Krakowska, Rękawica ,

- Muzeum przyrodnicze im. Władysława Szafera poświęcone Ojcowskiemu Parkowi Narodowemu,

- Zamek w Pieskowej Skale, najlepiej zachowany zamek na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej

Przemierzając szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego uczniowie mieli okazję przyjrzeć się zabytkowym pensjonatom w Ojcowie – drewnianym budynkom usianym w Dolinie Prądnika w stylu szwajcarsko-ojcowskim.

Jesienny dzień był dodatkowym walorem w poznawaniu tajników przyrody, którą uczniowie obserwowali wędrując wzdłuż potoków Młynówka i Sąspówka.