Uczniowie klas ósmej i trzeciej gimnazjum spotkali się z grupą prawników (m. in. z mec.Tomaszem Sławieniakiem, pracującym w Urzędzie Gminy w Lisiej Górze). Celem spotkania bylo zapoznanie młodzieży z zawodem prawnika. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega kształcenie przyszłego prawnika i jak wyglada jego scieżka kariery. Goście szkoły opowiedzieli również w jakich sytuacjach życia codziennego możemy spotkać się z przepisami prawa, kto im podlega i jak powinniśmy się zachować, aby nie popaść w konflikt z prawem. Szczególną uwagę zwrócili na sferę najbardziej interesującą uczniów czyli internet - jak się zachwywać i na co uważać przebywając w cyfrowym świecie.

Mamy nadzieję, że wiedza, która uczniowie zdobyli na tym spotkaniu będzie dla nich pomocna w życiu.