Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

22.11.2018 r. obyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Akt ślubowania poprzedzony był inscenizacją przygotowaną przez uczniów klasy VI.

 

Starsi uczniowie wcielili się w role postaci z bajek, takich jak „Kot w butach”, „Calineczka”, „Sierotka Marysia”, „Czerwony Kapturek”. Cennych rad czego nie wolno robić z książką udzieliła nam „Królowa Książka”, którą pięknie zaprezentowała Karolina Garncarz. Pierwszoklasiści słuchając przedstawienia byli zapoznawani z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Radosnym elementem uroczystość był konkurs ze znajomości bajek. Nie obyło się bez słodkich nagród.

Wyniki konkursu wskazują, że większość uczniów dobrze zna baśnie Andersena i Braci Grimm. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie. Tekst ślubowania oczytała „Królowa Książka”. Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył każdemu pierwszoklasiście dyplom symbolizujący przyjęcie do grona czytelników szkolnej biblioteki. Wszystkich nowych, ale i starych czytelników serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki, bo jak mówił Umberto Eco „Kto czyta książki – żyje podwójnie”.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.