6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Szósty grudnia Halina Szal

DSCN46226 grudnia nasza szkoła gościła tak wspaniałą osobę, jaką jest św. Mikołaj. Oczywiście Mikołaj przybył ze swoimi niezastąpionymi pomocnikami. Orszak, przechadzając się korytarzami szkoły, dźwiękiem dzwoneczków, które było słychać z oddali, dawał sygnał, że zbliża się nikt inny, jak święty Mikołaj we własnej osobie. Nasz święty mimo wielu obowiązków zawitał prawie do każdej klasy, gdzie rozmawiał z uczniami i obdarowywał prezentami, pytał czy byli pilni w nauce, grzeczni i czy słuchali swoich nauczycieli i wychowawców. Niestety klasa III gimnazjalna ze względu na próbny egzamin gimnazjalny nie spotkała się z tym niezwykłym gościem. Oczekiwana cały rok wizyta świętego minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Mamy nadzieję, że święty powróci do nas za rok.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.