Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

31Akcja oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce artykułów, którymi w okresie przedświątecznym obdarowani zostali Polacy mieszkający na Kresach. Dzięki ofiarności i życzliwości mieszkańców Gminy Lisia Góra udało się zebrać ogromną ilość darów. Jak pokazała zbiórka, miłość wyraża się w różny sposób, również w prezencie, który nie jest tylko banalnym podarunkiem, ale darem prosto z serca. W każdej podarowanej maskotce, w każdym batoniku i herbacie kryje się cząsteczka serca, którym każdy z obdarowujących podzielił się z potrzebującymi. O tym, jakie odcienie szarości może mieć każdy dzień na Kresach, wiedzą najlepiej nasi Rodacy, którzy wzrastają i żyją na obczyźnie. Dla nich to nadal Polska, tylko zamknięta przez dzieje historii w obcych granicach. Nasza obecność na Kresach to dowód pamięci naszych korzeni, głęboki pokłon pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd, tym którzy od wielu pokoleń wiernie przestrzegają maksymy „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Cieszymy się, że możemy choć na Święta sprawić miłą niespodziankę potrzebującym.

Wszystkim tym, którzy okazali wielki dar serca, przekazując dary, za naszym pośrednictwem, składamy z serca płynące podziękowania. Dziękujemy Panu Wójtowi Arkadiuszowi Mikule, dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych, nauczycielom, rodzicom, uczniom.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym na twarzach kresowych zagościł uśmiech.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.