Rusza nabór wniosków do nowego programu wsparcia najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski. Zarząd województwa małopolskiego zdecydował o uruchomieniu Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego, w którym do rozdysponowania będzie 850 tys. złotych.

Program stypendialny adresowany jest do uczniów i studentów, którzy osiągają nie tylko sukcesy w nauce, ale również w prestiżowych zawodach sportowych czy konkursach artystycznych.

W ramach Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego w roku szkolnym/akademickim 2018/2019 r. będą przyznawane stypendia:
1. dla uczniów, mających miejsce zamieszkania na terenie Województwa Małopolskiego:
– za szczególne osiągnięcia artystyczne,
– za szczególne osiągnięcia sportowe,
– za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych.

Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy. Miesięczna wysokość ww. stypendiów wynosi
a) w przypadku uczniów szkół podstawowych (klasy 5-7): 350,00 zł brutto
b) w przypadku uczniów klasy 8 szkoły podstawowej (w tym klas dotychczasowego gimnazjum): 425,00 zł brutto

Dokumenty należy składać w terminie od 31 stycznia do 1 marca 2019 r.

Wiecej informacji TUTAJ.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.