Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Konkurs przeznaczony był dla klas I-III szkół podstawowych. Aby wziąć udział w konkursie należało włączyć się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i podzielić się relacjami z tego dnia.

 

Klasy I miały narysować własne historie o dalszych przygodach Gangu słodziaków, klasa II miała stworzyć komiksy, a klasa III napisać krótką, ilustrowana historię. Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie rysując i pisząc prace.

Uczniowie, którzy wykonali najlepsze prace zostali nagrodzeni przez Pana Dyrektora. Do grona nagrodzonych należą: Julia Karnia i Maksymilian Kuta z kl. Ia, Oliwia Szczupał z kl. Ib, Aleksandra Kozioł i Milena Smoleń z kl. II oraz Martyna Kubek z kl. III. Gratulujemy!

Bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole były obchody Dnia Głośnego Czytania. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas I-III, kilku uczniów klas starszych, nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy i Pan Dyrektor - łącznie 64 osoby. Uczniowie klas starszych przebrali się za postaci z czytanych baśni, co stanowiło swego rodzaju atrakcję ułatwiającą zrozumienie tekstu. Czytane były „Baśnie” Perraulta i „Baśnie” braci Grimm. Po każdej przeczytanej bajce uczniowie klas starszych zadawali pytania odnośnie tekstu. 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.