IMG 2096Uczennica klasy V Oliwia Nosek zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KRUS pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a w organizacji Konkursu wspierały Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Co roku w Konkursie uczestniczy ponad 35 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym – w tegorocznej edycji udział wzięło 49 574 uczniów z 3 597 szkół podstawowych. Do etapu centralnego, w drodze eliminacji wojewódzkich, zakwalifikowano 96 najlepszych prac plastycznych, po 6 z każdego województwa. Zostały one ocenione w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne pracy oraz oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

Wraz panem dyrektorem Zbigniewem Kutą Oliwia została zaproszona na uroczystą galę wręczenia nagród do teatru Groteska w Krakowie 23 maja 2019r.. Gratulujemy Oliwii jej sukcesu i życzymy kolejnych.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.