20190603 141035Uczniowie ostatnich klas tj. klasy 8 i 3 gimnazjum wybrali się w dniach 3-4 czerwca 2019r. na ostatni wspólny wypad do Doliny Popradu. W drodze do celu zwiedzili Stary Sącz, gdzie poznali ciekawostki związane z świętym Janem Pawłem II oraz świętą Kingą. Po krótkim pobycie również na urokliwym rynku Starego Sącza udali się na platformę widokową na Woli Kroguleckiej. Tutaj uczestnicy wyprawy mieli okazję nacieszyć oczy pięknymi widokami Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego oraz Doliny Popradu. Pogoda wręcz wymarzona, sprzyjała również popołudniowej wspinaczce, której celem było zdobycie wzniesienia z ruinami Zamku w Rytrze. Obiekt okazał się wart wysiłku, a widoki urzekały swą kolorystyką. Dzień bogaty w wrażenia zakończył się „zielonym kuligiem” połączonym z ogniskiem w Roztoce Ryterskiej.

Drugi dzień pobytu uczniów to atrakcja godna najstarszych klas szkoły – rafting pontonowy. Emocje związane z pokonywaniem odcinka 10km rzeki Poprad, a także przyroda okalająca zmagania uczniów, były uwieńczeniem wycieczki.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.