Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

Wiele miłych wrażeń i radości dostarczyło dzieciom klasy I Szkoły Podstawowej spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką. Autorka książek dla dzieci przyjechała na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze, filia Stare Żukowice. Wizyta  miała miejsce w szczególnym czasie – obchodzimy właśnie Tydzień Bibliotek. Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Gminnego Przedszkola w Starych Żukowicach.

Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze. Poprzez teatrzyk lalkowy, zagadki piłkarskie oraz teatrzyk pluszakowy autorka przekazała dzieciom część swojej twórczości. Pani Wioletta przepowiadała też dzieciom i opiekunom ich przyszłość. Jeżeli wróżby się spełnią to doczekamy się mnóstwa znanych piosenkarzy, modelek, a nawet premiera i pani premier. Sama autorka była zachwycona dziećmi, ich wiedzą i umiejętnością zachowania się.

Wioletta Piasecka – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka baśni, bajek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i wierszy, a także biografii m.in. H.Ch. Andersena i F. Morzyckiej.  Tytuły książek jej autorstwa: „Zaczarowana kraina bajek”, „Bajka na dobranoc”, „Dwie Małgosie”, „Bajka o królewnie” „Sześć życzeń Natalki”, „ Krówka Modnisia”, „Zagadki piłkarskie” i wiele innych .

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.