Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

12 czerwca 2016 r. w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbył się X Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej, któremu patronował bp Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej - Andrzej Jeż i burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka. Coroczne spotkania mają charakter formacyjny i służą integracji dzieci i młodzieży, których pasją jest świadczenie miłosierdzia.

 

Na początku uczestnicy spotkania odprawili Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny w Wał Rudzie. Po jej zakończeniu uczestniczyli we Mszy św. w sanktuarium w Zabawie. Uroczystej liturgii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Leszek Leszkiewicz.

„Niech te trzy słowa: serce, słowo, świadectwo pozostaną w waszej pamięci. Zachęcam was, byście w bardzo osobisty sposób zastanowili się nad tym co nosicie w sercu, w jaki sposób słuchacie Bożego Słowa i w jaki sposób jest w was i realizuje się ta zdolność, by podzielić się z innymi swoją wiarą, dobrocią” - mówił w homilii bp Leszkiewicz. „Bo by wejść do królestwa Bożego trzeba nam zadbać o czyste serce, karmić się na co dzień Bożym słowem i mieć odwagę dzielić się doświadczeniem wiary. Wszelka działalność Kościoła, także Caritas wyrasta z tych trzech rzeczy” - powiedział bp Leszkiewicz.

Nasze Szkolne Koła Caritas reprezentowała na 16 osobowa grupa członków ze szkoły podstawowej i gimnazjum, która udała się na pielgrzymkę pod opieką p. Aldony Jachym i p. Ryszarda Jachym.

Po Mszy św. na placu sanktuaryjnym odbyła się agapa i zabawa integracyjna z tańcami, którą poprowadzili wodzireje z Brzeska – grupa „Imprateam”. Chętni mogli też zobaczyć pokaz pracy i sprzętu Placówki Straży Granicznej z Tarnowa. Aby nikomu nie zabrakło siły do zabawy każdy mógł posilić się kiełbaskami z grilla.

Spotkanie zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego „w drodze na miejscową górę Synaj” w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym spotkaniu członków Szkolnych Kół Caritas. Spotkajmy się ponownie na pielgrzymim szlaku!

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.