„ Najlepsza drużyna to moja rodzina” -  pod takim hasłem społeczność szkolna i mieszkańcy Starych Żukowic świętowali 12 czerwca Dzień Rodziny. Tego dnia boiska przy szkole tętniły życiem już od wczesnych godzin popołudniowych.

Uczniowie klas I-III  przygotowali dla swoich rodziców wiele atrakcji, dostarczając im mnóstwa wzruszeń i powodów do dumy. Zaprezentowali  swoje zdolności aktorskie w pięknym przedstawieniu pt. Śpiąca królewna” , nad którym pracowali  pod kierunkiem pań: Alicji Bator, Magdaleny Zemli i Aldony Jachym. O oprawę muzyczną sztuki zadbał pan Bartosz Krzemiński.

Dzieci pochwaliły się również umiejętnościami tanecznymi, zdobytymi na zajęciach prowadzonych przez pana Adriana Misia i zręcznościowymi, wyćwiczonymi pod fachowym okiem instruktora karate - pana Krzysztofa Kolbusza.

Rodzicom, w podzięce za trud wkładany w tworzenie domu i rodziny, dedykowany był również konkurs „Miłość w rodzinie”. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie klas I-VI, jak i gimnazjaliści. Okazało się, iż o miłości w rodzinie najpiękniej „opowiedzieli” w swoich pracach plastycznych i literackich następujący uczniowie :

Daria Dobosz, Weronika Malec, Natalia Kajpust, Natalia Szatko, Oliwia Nosek, Amelia Grzelak, Karolina Garncarz, Paulina Szegda, Joanna Kurek, Julita Olechny, Wiktoria Bogula, Aleksandra Głowacz, Aleksandra Bazuła, Angelika Witek, Wiktor Małek, Ewalina Chochorowska, Agata Gąciarz, Klaudia Pytel, Jagoda Sarad, Kamil Pinas, Dominik Kozioł, Damian Kozioł, Mateusz Kajpust, Natalia Kolak, Weronika Kozioł, Patrycja Małek, Katarzyna Kubek, Aleksandra Jaworska, Kacper Janus, Dawid Dobosz, Mateusz Wiatr, Grzegorz Kolak, Paweł Czarnik.

Wszyscy oni otrzymali brawa, gratulacje, nagrody książkowe i rzeczowe.

Później  był czas na rodzinne gry i zabawy sportowe. Sukcesem cieszyła się drużyna rodziców ze Starych Żukowic, która w meczu piłki siatkowej pokonała drużynę  rodziców z Nowych Żukowic i drużynę uczniów ze swojej miejscowości.

Oprócz kibicowania można było pojeździć konno,  podziwiać sztuczki cyrkowe, prezentacje bańkarskie i pokazy strażackie. Dużo radości sprawiła dzieciom dmuchana zjeżdżalnia i zamek , a także możliwość pomalowania twarzy czy zrobienie tatuażu.

Rodzice zadbali o to, by w międzyczasie każdy mógł przekąsić smaczną kiełbaskę z grilla i skosztować pysznych słodkości.

Było naprawdę miło, wesoło i bardzo rodzinnie. A wszystko to dzięki hojnym sponsorom, niezawodnym rodzicom i przyjaciołom szkoły, na których zawsze można liczyć. Składamy im wszystkim serdeczne podziękowania.

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.