Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

15 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie z Panem Samuelem Kempskim, jednym z podróżników grupy „Trzask”. Podróżnicy z tej grupy już kilkakrotnie zdawali relację ze swoich wyjazdów w interesujące rejony świata. Tym razem nasi uczniowie poznali trudny do życia, ale jakże ciekawy pod względem przyrodniczym i demograficznym, kawałek Ziemi – Amazonię. W ramach pokazu został odbyty teoretycznie, ale z licznymi slajdami, rejs po największej rzece świata – Amazonce, przybliżone zostało życie w indiańskiej wiosce, uczniowie mieli okazję zobaczyć ostre zęby piranii, prawdziwe brazylijskie maczety, dmuchawki za pomocą, których Indianie polują na dzikie zwierzęta. Słuchając pana Samuela Kempskiego można się było dowiedzieć na czym polegał kauczukowy „boom” w Brazylii, dlaczego pan Henry Ford – wynalazca samochodu Ford poniósł porażkę zakładając w 1927 r. własne osiedle w Brazylii – Fordlandię. Całe spotkanie miało też ukryty cel, a mianowicie zrodzenie się w słuchaczach marzenia o tym, aby w bliższej lub dalszej przyszłości zobaczyć świat na własne oczy.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.