Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W okresie od 26 czerwca do 30 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach doświadczyli  wakacyjnej  przygody, której opiekunkami i  przewodniczkami były  panie uczące w Zespole Szkół w Starych Żukowicach :  Magdalena Zemla, Kinga Miłoś i Grażyna Armatys. Nad całością czuwał  zaś dyrektor szkoły -  pan Zbigniew Kuta.

Pierwszy dzień uczestnicy półkolonii przywitali na Sali Zabaw w  Kulkolandii  w Mielcu, gdzie radośnie opanowali 700m2 powierzchni zabawowej, znajdując dla siebie  mnóstwo atrakcji: konstrukcje wspinaczkowe, dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę, basen z piłeczkami, tablicę interaktywną, bilard, PlayStation, dom dla lalek i in. Szaleństwo trwało kilka godzin.

Drugi dzień to moc wrażeń, jakich uczniowie mogli doznać dzięki dwóm rzeczom, które we wakacje cieszą najbardziej - piękna pogoda i woda. Ten dzień  spędzili bowiem  na   Pływalni Letniej na Górze św. Marcina w Tarnowie. Uczniom przypadły do gustu szczególnie dwa miejsca: niecka rekreacyjna oraz zjeżdżalnia wodna.  Efektem pobytu nad wodą była piękna opalenizna widoczna już  kolejnego dnia.

Trzeciego dnia  uczniowie przenieśli się do  magicznej krainy ukrytej w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Powitane przez Koziołka Matołka dzieci ruszyły w niesamowitą przygodę, jaką zaoferował Bajkowy Świat – muzeum bajki połączony z interaktywną wystawą. To tutaj można zobaczyć  m.in. prawdziwe ziarnko grochu będące powodem bezsennych nocy księżniczki oraz przejechać się magiczną kolejką mającą przystanek w zaczarowanym ogrodzie – miejscu zamieszkania  Calineczki i krasnoludków.

Dzień czwarty to wizyta w XV – wiecznym zamku. Uczniowie pod opieką Jana Długosza i średniowiecznego Herolda przeżyli „Przygodę z herbem w rycerskim zamku Odrowążów w Dębnie.”  Prowadzący warsztaty przedstawili znaczenie i rozwój herbów na przestrzeni dziejów. Dzieci, przebrane w stroje rycerzy i księżniczek, poszukiwały herbów ukrytych  w salach i zakamarkach zamku, a po udanych poszukiwaniach wykonały swoje własne herby.  Tego samego dnia uczestnicy półkolonii wstąpili do Porąbki Uszewskiej, gdzie znajduje się Grota NMP z Lourdes oraz bawiły się na zaczarowanym ołówkowym placu zabaw.

W piąty dzień uczestnicy doświadczyli przygody, która swój początek miała w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Dzieci miały okazję podjąć ważną dyskusję na temat chowu zwierząt i hodowli przemysłowej. Poznały warunki, w jakich żyły zwierzęta gospodarskie, specyfikę ich ciężkiej pracy, a także sprzęt rolniczy. Na zakończenie warsztatów zobaczyli i przekonali się  w jaki sposób wydoić krowę, a także wspólnie pomalowały krowę wykonaną ze sklejki. Następnym punktem było zwiedzanie  pięknej tarnowskiej fontanny - Układ Słoneczny, w pobliżu której, zażywając orzeźwienia w wakacyjny ciepły dzień, poznały ciekawostki o planetach, umieszczone na srebrnych kołach stanowiących orbity. 

Czas półkolonii w naszej szkole był to czas, który pozostawił przede wszystkim niezapomniane wspomnienia ciekawie rozpoczętych wakacji, przepełniony uśmiechem, który ani na chwilę nie opuszczał dziecięcych twarzy. 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.