Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Msza św o godz 8.00

Uroczysta akademia w budynku Szkoły o godz 9.00

ZAPRASZAMY!

W ostatnim tygodniu czerwca w naszej szkole zorganizowano półkolonię letnią. Z tej propozycji wakacyjnego wypoczynku skorzystało 30 dzieci z klas 1-5. Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak aby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie.

Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK gdzie udali się w podróż solnym szlakiem. Dzieci poznały fascynujacą historię średniowiecznych kupców, poszukiwały zaginionych skarbów, szukały właściwej drogi w labiryncie podziemnych korytarzy. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową grę planszową. Uczniowie mieli również okazję podziwiać zwierzęta w mini zoo.

Czytaj więcej...

Dnia 21 czerwca br. miała miejsce szczególna uroczystośc dla klas I - III. Tego dnia klasa III szkoły podstawowej żegnała się ze swoimi młodszymi kolegami. W czasie uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni p. Aldony Jachym uczniowie klasy III przypomnieli swoje niełatwe początki w szkole, pożegnali się z uczącymi ich oraz przedstawili swoje plany na przyszłość.

Czytaj więcej...

Na uroczyste zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce 22 czerwca 2018 r., przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zostało połączone z uroczystym pożegnaniem klasy trzeciej gimnazjalnej.

Czytaj więcej...

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w tym roku uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w czterech Koncertach Edukacyjnych.

Szeroki zakres tematyki koncertów, bogaty repertuar i kreatywne podejście animatorów muzycznych pozwoliły nam doświadczyć wielu estetycznych przeżyć wynikających z obcowania z muzyką na żywo. Podczas koncertów muzyka przeplatała się ze słowem prelegenta, który w ciekawy sposób wprowadzał dzieci i młodzież w świat sztuki. Spotkania miały charakter edukacyjno-wychowawczy – ich zadaniem było nauczenie świadomego odbioru muzyki, poszerzenie znajomości literatury muzycznej, zaznajomienie z muzyką różnych kultur i epok, a także przybliżenie sylwetek znanych kompozytorów. Koncerty edukacyjne miały również na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno oraz wzbudzanie ciekawości świata – zarówno tego, który nas otacza, jak i tego istniejącego w ludzkiej duszy.

Czytaj więcej...