Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

 20563050 867941990024455 311779901 nW ubiegłym  roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła, dzięki Panu Dyrektorowi, mogła wysłać najzdolniejszego ucznia na wycieczkę studyjną do Brukseli. Wyróżnienie to było nagrodą  za zaangażowanie w życie szkoły oraz wysokie wyniki w nauce.
   Wycieczka trwała  pięć dni, w tym 2 dni podróży oraz 3 dni w samej Brukseli. Po przeszło 21 godzinach jazdy dotarcie  do  stolicy Europy było wręcz niewyobrażalnym przeżyciem. Na pierwszym miejscu listy było zameldowanie się  w hotelu, następnie zwiedzanie zabytkowej części Brukseli m. in. Grand Place, Everard't Serclaes, Guildhouses, Katedry św. Michała i św. Guduli.  Atrakcją na zakończenie  dnia była kolacja w restauracji Chez Leon z obowiązkowym spróbowaniem belgijskiego dania- Mule.


   Następnego dnia było zwiedzanie kolejnego pięknego miasta w Belgii - Brugii. Tam odbyła się Msza Święta w Kościele Najświętszej Maryi Panny w języku flamandzkim.
Brugia okazała się cudownym zabytkowym miastem pełnym nowożytnych budowli. Stamtąd wycieczka skierowała się w kierunku morza, a dokładniej Morza Północnego. Celem stało się miasto Ostenda, słynące z długiej, piaszczystej plaży i cudownych widoków. 
   Ostatni dzień wizyty w Brukseli rozpoczął się spotkaniem w Parlamencie Europejskim z Europosłem Edwardem Czesakiem, następnie krótki wykład, oprowadzenie oraz lunch. I na koniec znów 20 godzin drogi powrotnej do Polski… 

Wycieczka, w której miałam okazję uczestniczyć,  była wspaniałym i niezapomnianym doświadczeniem. Miałam okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznać inną kulturę, tradycję oraz wielu wspaniałych ludzi.

                                                                                                                                                             Kinga Gąciarz

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.