Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W dniu 16 marca 2018 r. w Domu Strażaka w Starych Żukowicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju – jak co roku – uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy.

            Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

            Eliminacje gminne poprzedzone zostały eliminacjami szkolnymi, które wyłoniły po dwóch najlepiej przygotowanych uczestników reprezentujących szkołę podstawową i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Filip Czarnik i Artur Kieć, zaś gimnazjum – Karolina Starzyk z klasy II i Patrycja Kajpust z klasy VII.

            Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 15 (dla szkół podstawowych) lub 20 (dla uczniów gimnazjum) zadań zamkniętych.

            Pragniemy poinformować, że Filip Czarnik zdobył II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Miejsce III w konkursie zajęła Patrycja Kajpust. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy, zaś pozostali uczestnicy konkursu słodkie upominki.

            Turniej został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lisiej Górze oraz Wójta Gminy Lisia Góra – Arkadiusza Mikułę.

            Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczestników do tegorocznych eliminacji gminnych, jak i podczas przebiegu konkursu sprawował p. Ryszard Jachym.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.