Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W dniach 7-8 czerwiec 2018 r. odbyła się międzyszkolna wycieczka do Wrocławia. Uczestnikami byli uczniowie sąsiadujących szkół z Brnia i Starych Żukowic.

Program wycieczki obejmował następujące punkty :

- Panorama Racławicka

- Wrocław z przewodnikiem (Ostrów Tumski, Muzeum Archidiecezjalne, kościółek św. Idziego, Katedra pw. Jana, krasnale, Stare Miasto, Wyspę Piasek, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kościół Najświętszego Imienia Jezus, Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki, Ratusz)

- punkt widokowy z Wieży Matematycznej

- spacer po Rynku

- GoJump

- Fontanna Multimedialna

- Hydropolis

- ZOO + Afrykarium

- Gondola Politechniki Wrocławskiej

Spacerując uliczkami Wrocławia poznawaliśmy jego legendy i tajemnice. Latarnik , krasnale, kluski śląskie to jedne z wielu niesamowitych opowieści, ale i faktów wplecionych w życie Wrocławian. Pięknym dopełnieniem wrocławskich opowieści było Afrykarium i ZOO. Od niemal trzech lat wrocławskie zoo jest na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych Polski wg danych Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków. ZOO Wrocław to najstarszy i najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce, w którym mieszka około 12 000 zwierząt reprezentujących ponad 1 100 gatunków.

Zapraszamy do fotogalerii.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.