Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

Edukacja teatralna pozwala wychować człowieka wrażliwego na sztukę, a ponadto umożliwia rozwijanie inteligencji dziecka. Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość, zapewnia sposobność do analizy i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości. Wizyty w teatrze są więc dla dzieci ważnym wydarzeniem. W teatrze dziecko spotyka się z żywym słowem, co rozwija jego mowę i wzbogaca słownictwo. Bycie widzem kształtuje wrażliwość estetyczną, rozwija zainteresowania, np. w zakresie muzyki i literatury. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III uczestniczyli w kilku spektaklach teatralnych.

 „Opowieści z Lodowej Krainy” to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu". Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które - pomimo zimowej scenerii - wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości, a dla starszych było, jak zwykle, okazją do świetnej zabawy.

Mali uczniowie obejrzeli również przedstawienie pt: „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”, na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke.  Sztuka wystawiona przez Teatr współczesny w Krakowie, opowiada o bliźniakach Kubie i Bubie, których temperamentne zachowanie przykuwa uwagę młodego widza. Każde dziecko mogło zobaczyć w nich cząstkę samego siebie. Bohaterowie przeżywają dowcipne sytuacje z codziennego życia, które uczą ich zasad współpracy i wzajemnego szacunku. Pomaga im w tym babcia Joasia, pan Waldemar oraz stworzony przez niego robot Bon – Ton. Całe przedstawienie osadzone jest w muzycznej formule, dzięki czemu utrzymuje uwagę dzieci, a także pozwala utrwalić i zapamiętać zasady dobrego zachowania. Spektakl to doskonała lekcja savoir – vivre’u, stała się dla nas wstępem do rozmów w szkole na temat zachowania swojego i bohaterów. 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.