Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

W dniach od 24 - 28 czerwca 2019r. zorganizowana była w naszej szkole półkolonia letnia, w której dzieci uczestniczyły pod opieką wychowawców. Każdego dnia były niesamowicie atrakcyjne wyjazdy.

Czytaj więcej...

W dniu 19 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV - VIII oraz IIIG uroczystą akademią pożegnali kończący się rok szkolny. Szczególny rok szkolny, bo z naszego grona szkolnego ubywają aż dwie klasy.

Czytaj więcej...

W ramach realizacji programu profilaktycznego palenia tytoniu “Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie uczestniczyli w cyklu wydarzeń w nawiązaniu do obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa, obchodzonego w dniu 31 maja. Wydarzenia, które pojawiły się w szkole to :

1.wykonanie tematycznych gazetek ściennych w każdej sali lekcyjnej

2.konkurs wiedzy „Palić czy nie palić ? – oto jest pytanie”

3.zespołowa gra terenowa „Zamiast (e-)palić – pobiegaj”

Celem głównym programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, stąd też niestandardowe wydarzenia przygotowane w szkole, między innymi przez uczniów gimnazjum.

Czytaj więcej...

A663D615 83A8 4438 AF51 7DB09DC27E75Tegoroczna edycja Gminnego Turnieju Szachowego zgromadziła 30 uczestników ze szkół podstawowych Brzozówki, Lisiej Góry, Starych Żukowic, Pawęzowa, Zaczarnia oraz Śmigna. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze. Rozegrano 7 rund w systemie szwajcarskim, polegającym na bezpośrednich pojedynkach między uczestnikami.

Udział w rozgrywkach turniejowych wymagał od naszych małych uczniów  odporności psychicznej, nie załamywania się przy przegranej lub popełnionym błędzie oraz czysto sportowego traktowania gry. Nasi mali szachiści doskonale wiedzą co to zasady fair play. Turniej był pełen sportowych emocji. Nasi uczniowie wrócili z Turnieju zadowoleni , uśmiechnięci i wzbogaceni o nowe doświadczenia.

Czytaj więcej...