Do Góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
.

Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada , o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele, Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.

Słowa miłości, radości i wdzięczności  wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli swym dziadkom uczniowie naszej szkoły  podczas spotkania zorganizowanego 20 stycznia z okazji obchodów „Dnia Seniora”.

 

Zaproszeni goście, w tym emerytowani pracownicy naszej szkoły oraz władze samorządowe licznie przybyli, aby podziwiać występy. Serdeczne powitanie, piękna sala, przyjazna i uroczysta atmosfera, a przede wszystkim najbliżsi sercu na scenie sprawili, że popołudnie karnawałowe wypełnione było radością wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Dzieci z klas III i II zaprezentowały jasełka przygotowane pod kierunkiem pań Aldony Jachym i Alicji Bator. Następnie uczniowie klasy I złożyli babciom i dziadkom życzenia. Były jeszcze tańce w wykonaniu grupy tanecznej i kolędy w wykonaniu laureatów szkolnego konkursu. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, natomiast uśmiech na twarzach Seniorów był największą nagrodą dla dzieci i opiekunów.

 Po występach nasi  goście  spotkali się na wspólnym biesiadowaniu połączonym z zabawą karnawałową klas I - III. Miłą zabawę, w której nie było miejsca na nudę animowały panie z Ani-manii. Całość  przebiegała w rodzinnej atmosferze podczas, której  młodość wnuków wspaniale zintegrowała się z dojrzałością seniorów. Szkoda tylko, że te miłe chwile tak szybko mijają…

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.