Uczniowie klasy 3 gimnazjum w dniach 1-2 października udali się na wycieczkę krajoznawczą po Pogórzu Ciężkowickim, na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

Pokonując krok po kroku odcinek Lubaszowa - Bacówka Brzanka, szukali oznak zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni.

Choć zdobyty szczyt to tylko 508m n.p.m. - wysokość położenia Bacówki, to czas spędzony poza murami szkoły, pozwolił uczniom m.in. usystematyzować wiedzę przyrodniczą. Jednym ze spotkanych gatunków zwierząt była salamandra plamista – płaz ogoniasty znajdujący się pod częściową ochroną. Przemierzany szlak turystyczny o tej porze roku usłany był bukowymi orzeszkami, a na liściach dębu można było spotkać galasy wywołane przez galasówkę dębiankę.

Po dotarciu na nocleg, uczniowie wspólnie przygotowali ognisko , a także rozegrali emocjonujący mecz piłki siatkowej.

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Starych Żukowicach Rights Reserved.