P1090499We wtorek 30 kwietnia 2019 roku społeczność naszej szkoły uroczystym apelem uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego bogaty w treść rys historyczny tego ważnego dla Polaków wydarzenia wygłosiła Pani Bernadeta Ogorzelec. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele włączyli się w śpiew patriotycznych pieśni zainicjowanych przez chór szkolny. Uroczystość zakończyła się wspólna modlitwą za ojczyznę poprowadzoną przez pana Ryszarda Jachyma. Tego dnia miał jeszcze odbyć się patriotyczny pochód w stronę kościoła, ale warunki pogodowe pokrzyżowały plany. Na uznanie zasługuje to, ze każda klasa do pochodu była w pełni przygotowana zarówno pod względem stroju jak i licznych, patriotycznych transparentów, flag.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.