W ramach realizacji programu profilaktycznego palenia tytoniu “Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie uczestniczyli w cyklu wydarzeń w nawiązaniu do obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa, obchodzonego w dniu 31 maja. Wydarzenia, które pojawiły się w szkole to :

1.wykonanie tematycznych gazetek ściennych w każdej sali lekcyjnej

2.konkurs wiedzy „Palić czy nie palić ? – oto jest pytanie”

3.zespołowa gra terenowa „Zamiast (e-)palić – pobiegaj”

Celem głównym programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, stąd też niestandardowe wydarzenia przygotowane w szkole, między innymi przez uczniów gimnazjum.

W konkursie wiedzy wzięło udział około 50 uczniów – z klas V – VIII i klasy III gimnazjum. Uczniowie mieli okazje sprawdzić poziom wiedzy profilaktycznej i świadomości skutków palenia papierosów. Jednocześnie wzmocnienie postaw zobowiązujących do nie palenia miało miejsce podczas gry terenowej, składającej się z 8 tematycznych stacji. Każda stacja obejmowała zadania w postaci rebusów, krzyżówek, puzzli, quizu wiedzy etc. Uczniowie bawiąc się kształtowali umiejętności w kontaktach z ludźmi oraz uczyli się odpowiedzialności za własne zdrowie.

Zapraszamy do galerii fotografii.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach Rights Reserved.