Społeczność szkolna podjęła inicjatywę złożenia Kaspuły Czasu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kapsuła ma być zamknieta na 100 lat. Znajdą się w niej m. in. przedmioty, które uczniowie i Rodzice wskazali w głosowaniu internetowym tzn: list do mieszkańców Starych Żukowic roku 20118,  opis Starych Żukowic, film wideo ukazujący okolice szkoły, zdjęcia klas z podpisami, mapy: gminy i  powiatu tarnowskiego, aktualne gazety, prace uczniów "Świat za 100 lat", monety, różaniec, wyposażony piórnik. Ponadto dołaczono zbiorowe zdjęcia mieszkańców wraz z ich podpisami.

Mamy nadzieję, że tak wyposażona kapsuła spodoba sie naszym wnukom i prawnukom i pozwoli im choć trochę poznać realia życia sprzed 100 lat.

Tutaj można zapoznać się z:

opisem Starych Żukowic roku 2018

listem do mieszkańców Starych Żukowic roku 2118.